Jmenuji se Martin Svozil

narodil jsem se v nadherném moravském městě Prostějov. Na mém dětství se výrazně podepsaly moderní události jako rozvod rodičů a časté stěhování. Pro moji fantazii učiněný ráj na zemi. Cestou do a ze školy jsem se zbavoval zlých pronásledovatelů, porážel piráty všech ostrovů a

bojoval za práva slabších v roli Sandokana, Bajaji, i Lancelota.
Byla to nádherná, ale náročná doba. Často jsem se postavil mnohem silnějším srabům a dostal co proto, ale nikdy jsem nebyl poražen. Modřiny jsem přetavil v odhodlání něco změnit.
K pubertě bych řekl pouze….přežil jsem ji!

Prvním opravdovým posunem

Prvním opravdovým posunem byla služba v armádě. Měl jsem tu čest sloužit u prostějovských paragánů. Do dnes mě velmi inspirují. Jejich současné motto “Dum spiro spero”, znamenající “Dokud dýchám, doufám” by mělo viset nad každým, kdo se narodil jako chlap.
Po vojně jsem vystřídal několik zaměstnání. Byl jsem vyučený zámečník, tak jsem se tím i živil. Protloukal jsem se jako montér na stavbách, umělecký kovář, ale vyzkoušel jsem i výkup barevných kovů a rozvoz balíčků:-).
Chtěl jsem ale od života víc. Nastoupil jsem k Policii. Od začátku jsem věděl, že nebudu dlouho řadovým policistou, donutilo mě to studovat. Nejprve maturita, pak VŠ, musel jsem znovu rozhýbat mozkové závity. Podařilo se a na cestě k protiteroristické jednotce už nestálo nic v cestě. Vlastně nic, s nadsázkou vždy vyprávím, že jsem byl k jednotce přijat, protože se mi podařilo dostat kolečko do mnohem menšího otvoru pro trojúhelník. Ve skutečnosti to chtělo opravdu, ale opravdu mnohem víc.
U jednotky rychlého nasazení jsem ztrávil nádherných 15 let. Poznal jsem co je to opravdové přátelství, našel svou sílu, zvedl si sebevědomí, naučil se mnoho užitečných dovedností, například, jak vyhodit něco do povětří:-) Práce mě zformovala do plného chlapa, tedy skoro.

V osobním životě už to takový šlágr nebyl. Mnoho let se mi nedařilo udržet si dlouhodobý štastný vztah, prostě práci jsem obětoval úplně všechno.

Statečné srdce

Obrovským impulzem k další životní etapě bylo setkání s Michaelem Rice. Jeho seminář Statečné srdce mi ukázal a otevřel netušené obzory. Naše setkání bylo skoro osudové.
Takové osobnosti jako my dva se nesešly jenom tak.
Ihned bylo jasné, že musíme naše zkušenosti spojit a využít. Brzy vznikla myšlenka uspořádat seminář Týden Ohně. Má osobní změna v myšlení a postoji k životu mě nasměrovala do nového života. Zavedla me do “nebezpečných” vod poznání, a ne zrovna snadných rozhodování. Jedním z nejtěžších byl odchod z jednotky. Byla to pro mne práce snů, neznám kluka, který by se mnou hned neměnil. Byl jsem v práci a na práci závislý. Od pondělí do pátku jsem si plnil nejtajnější sny, a každý pátek přemýšlel jak přežiju víkend. Zní to nemožně, ale bylo to tak. Procestoval jsem mnoho krajin, poznal širokou škálu lidí. Schválně to říkám takhle, protože někteří byli milí a někteří vůbec ne.
Odešel jsem z jednotky, poztrácel mnoho přátel, abych našel nové a pomalu formoval myšlenku, že bych měl najít způsob jak pomoci mužům v jejich cestě za znovu nalezením jejich síly.
A tak se zrodila Silamuze.cz

Síla muže

Jsem přesvědčený, že náš svět není zahlcen pouze nezralými muži. Je čas, aby muži zvedli hlavu, a postavili se “nesmiřitelnému” boji vedenému proti mužské energii, proti samotné podstatě mužské síly. Každý den mě motivuje, vytrvalá kritika, že nejsou muži. Jsem rozhodnutý využít a použít všechny zkušenosti nastřádané za celý život. Navštívil jsem mnoho kurzů, poznal řadu odlišných kultur i obrovskou paletu lidí, vše mi bylo inspirací. Naučil jsem se přežívat v různých prostředích. Umím se rozhodnout, dát informacím smysl, vím jak vést muže a využít zkušenosti.
Síla muže se nedá popsat několika slovy. K Týdnu ohně budou postupně přibývat další projekty.
Mým cílem není někoho změnit, cílem je a vždy bude, aby se každý chtěl změnit sám.
Jsem připraven každému podat pomocnou ruku. Všechny projekty mají společný záměr, vytvořit bezpečné prostředí ke změně ať už je jakákoli.
Všem přeji, aby Tvá cesta byla náramná, inspirující, aby bylo na co vzpomínat, protože na smrtelné posteli chce každý říct
“Nežil jsem zbytečně, stálo to za to“.

Těším se na spolupráci

Martin Svozil